„Działajcie, nie traćcie czasu, wierzcie, wysilajcie się, ufajcie,
a bez wątpienia ujrzycie rzeczy cudowne”
Św. Aniela Merici

Erasmus_Porto

W dniach od 17 do 21 lutego uczestniczyliśmy w międzynarodowym projekcie Erasmus, którego hasłem przewodnim była walka z Cyberbullyingiem. 
W trakcie naszego pobytu w Porto w Portugalii, braliśmy udział w warsztatach i lekcjach na ten ważny temat. Już na samym początku zostaliśmy podzieleni na 4-5 osobowe grupy. Celem takiego podziału było rozwijanie naszych możliwości językowych i przećwiczenie naszego języka angielskiego w praktyce. Każda osoba z grupy pochodziła z innego kraju. W grupach tworzyliśmy prezentacje w programie Power Point.  
Pierwsza prezentacja dotyczyła aplikacji, jakich używamy najczęściej, wskazywała jakie Internet niesie ze sobą korzyści i jakie są jego negatywne skutki. Druga prezentacja była trudniejsza i wymagała nieco więcej wspólnego myślenia. Ustalaliśmy przydatne zasady korzystania z Internetu i komputera. Trzecia sprawdziła nasze umiejętności komputerowe. Był to przegląd wszystkich miejsc, które odwiedzaliśmy podczas naszego pobytu. Wśród nich znalazła się między innymi: Bazylika Matki Bożej Różańcowej w Fatimie czy urokliwe Stare Miasto w Porto. 
Przygotowane prezentacje przedstawialiśmy w ostatni dzień naszego pobytu podczas uroczystego pożegnania gości. Każda grupa omawiała swoją pracę i zostawała nagradzana dużymi brawami. Tydzień ten na pewno pozostanie nam w pamięci jako owocnie spędzony czas w międzynarodowym towarzystwie. 
Uczestnicy drugiej mobilności programu Erasmus: 
Barta Hanna
Fabris Chiara
Janik Jakub
Skóra Radosław
 
Klliknij na zdjęcie!