„Działajcie, nie traćcie czasu, wierzcie, wysilajcie się, ufajcie,
a bez wątpienia ujrzycie rzeczy cudowne”
Św. Aniela Merici
Aktualności
Wyjazdowo
W dniach od 29-31 maja szkoła opustoszała. Ósmoklasiści wyruszyli na pielgrzymkę do Rzymu, siódmoklasiści do Międzygórza i Wrocławia, co okazało się strategicznym posunięciem, ponieważ na Dolnym Śląsku nie padało. Klasa 6 b była w Rytrze, 5b w Zakrzowie, 5a w Murzasichle i Zakopanem, 4 a i 4 b w Rabce. Trzecioklasiści i drugoklasiści wyjechali na dwudniową wycieczkę do Poronina.
Czytaj więcej
Zakończenie zbiórki maskotek
W dniu 28 maja zakończyła się zbiórka maskotek prowadzona przez Fundację Mam marzenie. Rezultaty dzięki wielkiemu zaangażowaniu klas 1-3 przeszły oczekiwania organizatorów. Liczba zebranych maskotek była naprawdę duża. Zabawki trafią do dzieci ze szpitala w Prokocimiu jako podarunek z okazji Dnia Dziecka. Miejmy nadzieję, że sprawią dużo radości.
Czytaj więcej
Mam talent
W dniu 27 maja odbyła się kolejna edycja szkolnego turnieju „Mam talent”. Zgłoszeń zarówno z klas 1-3, jak i 4-8 było sporo. Dla występujących udział w konkursie był okazją podzielenia się swoimi talentami – dla publiczności dobrą zabawą. Niektórzy mają naprawdę czym się dzielić.
Czytaj więcej
Piknik rodzinny odwołany
Z uwagi na obficie padający deszcz i lokalne podtopienia zaplanowany na 25 maja piknik rodzinny został odwołany. Nie uda się już go przeprowadzić w tym roku szkolnym. Odbędzie się on najprawdopodobniej we wrześniu. Szczegółowe informacje zostaną podane w późniejszym terminie. Przepraszamy za utrudnienia, pogoda jednak płata różne figle.
Czytaj więcej
Długo wyczekiwany przez trzecioklasistów dzień
19 maja odbyła się uroczystość I Komunii Świętej. Do tego dnia trzecioklasiści i ich rodzice przygotowywali się cały rok zarówno od duchowej, jak i zewnętrznej strony, aby było wszystko było dopięte na ostatni guzik. W przeżyciu tej wyjątkowej chwili pomagała atmosfera pokoju i rozmodlenia.
W dniach od 20 do 24 maja uczniowie będą przeżywali Biały Tydzień, który zwieńczy pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
Czytaj więcej
Pod znakiem Serviam w Nantes
W dniach od 7 do 14 maja grupa siedmioklasową z s. Edytą i p. Joanną w ramach wymiany z tamtejszą szkołą urszulańską Blanche de Castile przebywała w Nantes. Był to czas wzajemnej wymiany doświadczeń, który pozostanie na długo w pamięci. Uczył z jednej strony otwierania się na inność, drugiej dostrzegania tego, co łączy pomimo rożnicy kultury i zwyczajów.
Czytaj więcej