„Działajcie, nie traćcie czasu, wierzcie, wysilajcie się, ufajcie,
a bez wątpienia ujrzycie rzeczy cudowne”
Św. Aniela Merici
Aktualności
Prowincjalne Europy z wizytą w naszej szkole
15 marca gościliśmy na porannym apelu prowincjalne Europy. W imieniu nas wszystkich Siostry przywitała s. Agnieszka. Z tej okazji pieśń, którą śpiewaliśmy była w j. angielskim – także modlitwa poprowadzona została przynajmniej częściowo w tym języku, co dało możliwość włączenia się w nią przez naszych gości. Głos zabrał również przewodniczący szkoły i jego zastępca, dziękując szczególnie prowincjalnej Anglii
i Francji za otwarcie możliwości wymian między szkołami.
Czytaj więcej
Najstarsi uczniowie na pokazie kriogenicznym
14 marca uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w pokazie kriogenicznym organizowanym przez Wydział Chemii UJ. Eksperymenty uzmysławiające możliwości mrożące ciekłego azotu poprzedzał wykład, który wzbogacał wiedzę uczniów z dziedziny chemii.
Czytaj więcej
Klasa 6b na „Bajkach robotów”
14 marca uczniowie klasy 6b byli w Małopolskim Centrum Sztuki na spektaklu „Bajki robotów”. Przeniósł ich on w świat bajek Lema, tak podobnym do naszego, pomimo że zaludnianym przez roboty wyższej czy niższej generacji, a bladawiec, czyli człowiek jest reliktem przeszłości. Spektakl oddziałujący na wyobraźnię poprzez sugestywną scenerię i efekty specjalne był także przestrogą przed lekkomyślnym eksperymentowaniem i zacieraniem w sobie granicy między dobrem i złem.
Czytaj więcej
Dzień Kobiet, Dzień Kobiet....
8 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Kobiet. Panowie z Samorządu Uczniowskiego stanęli na wysokości zadania, podobnie jak panowie w klasach, którzy zorganizowali dla swoich koleżanek miłe niespodzianki. Siódmoklasiści zabrali swoje koleżanki na kina na film „Green book” – zabawny i jednocześnie skłaniający do głębokich przemyśleń, a czasem zrewidowania własnych uprzedzeń. Nie jest ważne jako kto się rodzimy, lecz jakie wartości sobą prezentujemy jako ludzie.
Czytaj więcej
Tytan ducha - Witold Pilecki
7 marca uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w wykładzie p. dr. Anny Mandreli zorganizowanym dzięki Fundacji Intermarium. Dotyczył Witolda Pileckiego, który jest sztandarową postacią Armii Krajowej. Nieugięty i odważny do końca życia pozostał wierny ideałom. Uczniowie mieli nie tylko okazję poznać fakty z biografii Rotmistrza, ale także dowiedzieć się, jaka filozofia życiowa stała za konkretnymi wyborami, jakie dokonywał.
Czytaj więcej
Być świadomym konsekwencji prawnych
7 marca gościliśmy w szkole starszego aspiranta Rafała Puchowskiego z Zespołu do Spraw Nieletnich I Komisariatu Policji, który uczniom klas 7a i 7b przedstawił kwestie związane z odpowiedzialnością karną nieletnich oraz cyberprzemocą.
Nie były to pierwsze prelekcje mówiące o tej problematyce w naszej szkole w ostatnim czasie. 4 marca p. Roman Banasik i p. Maciej Necel, strażnicy ds. profilaktyki, ze Straży Miejskiej Miasta Krakowa spotkali się z ósmoklasistami i czwartoklasistami.
Czytaj więcej