Koniec przerwy między wakacjami

Rację miał ks. Sławomir Wartalski, kiedy określił rok szkolny jako przerwę między wakacjami. W codziennym wyścigu z czasem doświadczyliśmy jego skurczenia się. Nim się obejrzeliśmy nadszedł ten dzień – 19  czerwca i znów mamy wakacje. Niech teraz czas ulegnie dla odmiany wydłużeniu, aby wszyscy mogli należycie odpocząć, a dokonujący się bez naszego świadomego udziału naturalny proces segregacji wiedzy zakończył się  wielkim sukcesem.

Sama uroczystość zakończenie roku szkolnego była skromna. Dyrektor szkoły, s. Agnieszka Młynarczykowska dokonała podsumowania osiągnięć uczniów i nauczycieli w ostatnim roku. Podziękowała również wszystkim za zaangażowanie w budowaniu wspólnego  dobra.

Żegnaliśmy nie tylko ósmoklasistów, którzy otrzymali świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. Do Warszawy wyjeżdża świętujący w tym roku 25-lecie kapłaństwa ks. Sławomir Wartalski, który przez ostatnie dwa lata sprawował opiekę duchową nad naszą szkołą. Od września nie będzie z nami także p. Magdaleny Szydełko oraz p. Michała Jeziorowskiego. Ku wielkiemu smutkowi po wielu latach pracy opuszcza naszą szkołę również s. Monika Bonna.

Zwycięskie klasy ucieszyły się pucharami sportowymi. Gratulujemy im wygranej. Dla każdego z uczniów nagrodą było świadectwo potwierdzające promocję do następnej klasy.

Podczas Eucharystii wieńczącej rok szkolny dziękowaliśmy za łaski otrzymane w ubiegłym roku, prosząc o dobre przeżycie wakacji. Na zakończenie – pierwszy raz od trzech lat – nastąpiła zmiana pocztu sztandarowego. Przyrzeczenie złożyli: Joanna Pilarska i Mateusz Kursa z klasy 7a oraz Iga Bafia i Maria Rutowicz z klasy 7b. Od września to oni będą pełnili honory sztandarowych.