„Działajcie, nie traćcie czasu, wierzcie, wysilajcie się, ufajcie,
a bez wątpienia ujrzycie rzeczy cudowne”
Św. Aniela Merici

Weekendowe propozycje

Już weekend !!!

Tym razem muzycznie J Nie to nie będą propozycje filmów muzycznych, ale o osobach dla których muzyka stała się pasją i zmieniła ich życie.

Pierwsza propozycja to „Rozumiemy się bez słów”. Historia szesnastoletniej Pauli, córki głuchoniemych rodziców, która, ponieważ sama słyszy jest dla nich łączniczką ze światem słyszących. Pewnego razu okazuje się że Paula ma niezwykły talent wokalny i za namową nauczyciela muzyki, decyduje się wziąć udział w konkursie.

 

Stet ma dopiero 11 lat, ale uzbierał już całkiem spory bagaż złych życiowych doświadczeń. Samotnie wychowująca go matka właśnie zginęła w wypadku samochodowym. Chłopiec nie może zamieszkać u ojca, ponieważ ten ukrywa przed swoją żoną i córkami fakt, że ma syna z innego związku. Stet trafia do elitarnej muzycznej akademii z internatem, gdzie ze względu na swój talent wokalny zwraca uwagę wymagającego dyrygenta chóru, mistrza Carvelle. Ten chociaż surowy, ale jednocześnie bardzo mądry nie odpuszcza walki o duszę i talent chłopca. „Chór” bo o tym filmie mowa, jest warty obejrzenia nie tylko ze względu na historię w nim przedstawioną, ale również na piękną muzykę i rewelacyjną grę Dustina Hoffmana i Garrett’ego  Wareinga –głównych bohaterów opowieści.


Dobrego weekendu i miłego oglądania J