„Działajcie, nie traćcie czasu, wierzcie, wysilajcie się, ufajcie,
a bez wątpienia ujrzycie rzeczy cudowne”
Św. Aniela Merici
Aktualności
"BohaterOn” w naszej szkole
W dniach od 15 X do 29 X 2019 uczniowie naszej szkoły, uczestniczący w zajęciach świetlicowych, wzięli udział w akcji „BohaterOn”.
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.
Czytaj więcej
Niezwykła lekcja historii klasy 6a
14 listopada uczniowie klasy 6a odbyli wyjątkową podróż przez historię, zwiedzając History Land. Jest tam 10 makiet wykonanych z ponad miliona klocków LEGO. Osada w Biskupinie, bitwa pod Grunwaldem, obrona Jasnej Góry, bitwa pod Oliwą, podbój Monte Cassino, obrona Westerplatte - między innymi te wydarzenia oglądaliśmy. Niewiarygodne, że makiety te zbudowane są nieraz z dziesiątek tysięcy klocków i powstawały miesiącami, a nawet latami. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o historii naszego kraju, a uczniowie nie wstydzili się zadawać pytań. Niektórzy mieli okazję zabłysnąć swoją niemałą wiedzą. Jesteśmy zachwyceni tym miejscem i polecamy je zarówno dzieciom jak i dorosłym.
Czytaj więcej
Chemik na miejscu zbrodni
12 listopada uczniowie klas siódmych i ósmych byli na Wydziale Chemii UJ na spotkaniu Chemik na miejscu zbrodni prowadzonym przez kierownika katedry Chemii Sądowej, dr. hab. Michała Woźniakiewicza i jego asystentkę. Mogli zobaczyć, jak zdobycze chemii mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy zbrodni. Przy okazji mieli okazję poszerzyć wiedzę na temat działania substancji chemicznych.
Czytaj więcej
Niepodległej w 101. rocznicę
8 listopada świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Odbył się apel niepodległościowy połączony ze śpiewaniem pieśni żołnierskich. Nie był on tym razem rozpamiętywaniem okoliczności odzyskania niepodległości, ale lekcją patriotyzmu. Uczyły go listy do Ojczyzny piątoklasistów, prezentacja o zaangażowaniu harcerzy w walkę o wolność w czasie II wojny światowej oraz filmiki ukazujące sylwetki wielkich patriotów przygotowane przez naszych kolegów.
Czytaj więcej
Akcja znicz
W ramach Rady Rodziców działa w naszej szkole komisja Rodzina Rodzinie. Powstała w 2013r. a impulsem do jej powstania były słowa św. Jana Pawła II: Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali. Komisja ma charakter czysto charytatywny. Zajmujemy się wsparciem tych spośród naszej społeczności szkolnej, którzy go potrzebują ze względu na trudną sytuację rodzinną i finansową. Uczniów potrzebujących tego wsparcia wskazuje Siostra Dyrektor wraz z pedagogiem i psychologiem szkolnym.
Czytaj więcej
1 listopada
Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności.
Czytaj więcej