„Działajcie, nie traćcie czasu, wierzcie, wysilajcie się, ufajcie,
a bez wątpienia ujrzycie rzeczy cudowne”
Św. Aniela Merici
Aktualności
Apel wprowadzający w modlitwę różańcową
We wtorek, 1 października, rozpoczął się miesiąc różańca świętego. Uczniowie klasy 3b oraz 6a, przygotowaną modlitwą i rozważaniami, wprowadzili nas w ten okres.
Czytaj więcej
Mamy wpływ na inwestycje w naszym mieście
Budżet obywatelski pozwala mieszkańcom decydować o tym, jakie inwestycje zostaną podjęte w mieście. Niezależnie od swojego wieku mogą głosować na projekty zgłoszone do realizacji. Mogą również przedstawić swój wniosek, aby sprawić, że otoczenie będzie bardziej interesujące i komfortowe.
Czytaj więcej
Do urny wyborczej, do urny!
Po ekscytującej kampanii w końcu nadszedł czas wyborów do samorządu szkolnego. 24 września uczniowie mogli oddać swój głos. O urząd przewodniczącego ubiegało się pięciu kandydatów – pierwszy raz w historii szkoły sami chłopcy! Wybory miały charakter tajny. Należało zaznaczyć krzyżyk przy nazwisku kandydata i wrzucić karteczkę do urny wyborczej. Komisja liczy głosy. Wkrótce dowiemy się, kto wygrał.
Czytaj więcej
Wycieczka klasy VIIa
Na pierwszą wycieczkę klasową – dnia 20 IX 2019 r. -pojechaliśmy do Niepołomic. Zanim jednak wyruszyliśmy w drogę, mieliśmy czas na integracyjne zabawy – były super! Do Niepołomic pojechaliśmy autobusem MPK. Przy przystanku końcowym mieściła się piekarnia o nazwie: „Córka piekarza”. Mieli tam wyborne bagietki, cynamonki i właśnie od tego punktu zaczęliśmy zwiedzanie.
Czytaj więcej
Klasy IV wzięły udział w „Dniu bezpieczeństwa”
Klasy IV wzięły udział w „Dniu bezpieczeństwa”

19 września na terenie obiektu hali widowiskowo - sportowej Tauron Arena w Krakowie odbył się dzień bezpieczeństwa z udziałem służb mundurowych. W wydarzeniu udział wzięli strażacy z KM PSP w Krakowie prezentując wyposażenie specjalistyczne używane podczas działań ratowniczo - gaśniczych.
Czytaj więcej
Prosiliśmy o błogosławieństwo Boże na ten rok szkolny
18 września, którego obchodzimy wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, był dla nas okazją, aby raz jeszcze prosić Boga o błogosławieństwo na rok szkolny. Symbolicznym wyrazem tej prośby był obrzęd poświęcenia podręczników i przyborów szkolnych, któremu przewodniczył ks. Marcin Wosiek SDB.
Czytaj więcej