„Działajcie, nie traćcie czasu, wierzcie, wysilajcie się, ufajcie,
a bez wątpienia ujrzycie rzeczy cudowne”
Św. Aniela Merici
Aktualności
Mam talent
W dniu 27 maja odbyła się kolejna edycja szkolnego turnieju „Mam talent”. Zgłoszeń zarówno z klas 1-3, jak i 4-8 było sporo. Dla występujących udział w konkursie był okazją podzielenia się swoimi talentami – dla publiczności dobrą zabawą. Niektórzy mają naprawdę czym się dzielić.
Czytaj więcej
Piknik rodzinny odwołany
Z uwagi na obficie padający deszcz i lokalne podtopienia zaplanowany na 25 maja piknik rodzinny został odwołany. Nie uda się już go przeprowadzić w tym roku szkolnym. Odbędzie się on najprawdopodobniej we wrześniu. Szczegółowe informacje zostaną podane w późniejszym terminie. Przepraszamy za utrudnienia, pogoda jednak płata różne figle.
Czytaj więcej
Długo wyczekiwany przez trzecioklasistów dzień
19 maja odbyła się uroczystość I Komunii Świętej. Do tego dnia trzecioklasiści i ich rodzice przygotowywali się cały rok zarówno od duchowej, jak i zewnętrznej strony, aby było wszystko było dopięte na ostatni guzik. W przeżyciu tej wyjątkowej chwili pomagała atmosfera pokoju i rozmodlenia.
W dniach od 20 do 24 maja uczniowie będą przeżywali Biały Tydzień, który zwieńczy pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
Czytaj więcej
Pod znakiem Serviam w Nantes
W dniach od 7 do 14 maja grupa siódmoklasistów z s. Edytą i p. Joanną w ramach wymiany z tamtejszą szkołą urszulańską Blanche de Castile przebywała w Nantes. Był to czas wzajemnej wymiany doświadczeń, który pozostanie na długo w pamięci. Uczył z jednej strony otwierania się na inność, drugiej dostrzegania tego, co łączy pomimo rożnicy kultury i zwyczajów.
Czytaj więcej
Czwartoklasiści na wyprawie w Niepołomicach
W dniu 8 maja uczniowie klas czwartych w ramach zajęć z przyrody byli w Puszczy Niepołomickiej. Pogoda sprzyjała dokonaniu obserwacji i eksperymentów. Wyniki uczniowie wpisywali na przygotowane przez panią Iwonę karty pracy. Wycieczka ta była doskonałą formą poznania fauny i flory Puszczy Niepołomickiej, a także okazją do nauczenia się sztuki samodzielnego zbierania informacji oraz współdziałania w grupach, co jest bardzo ważne.
Czytaj więcej
Patrycja Pająk zdobywczynią Pucharu Polski w szachach do lat 6-7
Uczennica klasy 1a Patrycja Pająk zdobyła I miejsce w zawodach szachowych o Puchar Polski, które odbywały się w od dniach 27-30 kwietnia w Szczyrku. Przyjechało łącznie ponad 100 zawodników rywalizujących w swoich grupach wiekowych. Emocji było co niemiara. Gratulujemy Patrycji sukcesu i życzymy dalszych podczas rozgrywek na Białorusi.
Czytaj więcej