„Działajcie, nie traćcie czasu, wierzcie, wysilajcie się, ufajcie,
a bez wątpienia ujrzycie rzeczy cudowne”
Św. Aniela Merici
Aktualności
Echa Dnia Chłopaka!
W Dniu Chłopaka dziewczyny pamiętały, że w klasie mają kolegów. Przygotowały im niespodzianki, organizując dla nich zabawy, poczęstunek i wręczając drobne upominki. Niektóre klasy obchodziły ten dzień wcześniej, inne później. Nie wszystkim bowiem udało się spotkać akurat 30 września. Radość ze świętowania trwała przez to dłużej.
Czytaj więcej
Spotkanie ze świadkiem historii, s. Natalią Rey!
W piątek, 27 września, uczniowie z klasy 2 a i 3 a spotkali się z s. Natalią Rey, urszulanką, która zaraz po zakończeniu II wojny światowej przez krótki czas była uczennicą urszulańskiej szkoły w Krakowie gdzie - jak stwierdza - nauczyła się modlitwy i patriotyzmu. Po pół roku los rozłączył ją z urszulankami, każąc kontynuować naukę gdzie indziej. Nie na trwałe jednak, skoro po zakończeniu edukacji została urszulanką.
Czytaj więcej
III Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole!
W piątek, 27 września nasza szkoła świętowała III Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja, trwająca od poniedziałku wzbudzała wiele emocji. Miała na celu zachęcić uczniów i ... nauczycieli do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Znajomość jej była weryfikowana podczas egzaminu, zdawanego przed komisją złożoną z uczniów trzeciej klasy. Podeszło do niego 67 osób, z czego 46 otrzymało tytuł eksperta.
Czytaj więcej
Harcerze z wizytą w naszej szkole!
W środę 25 września gościli w naszej szkole harcerze z ZHR. Przygotowali dla uczniów zabawy połączone ze zdobywaniem wiedzy o ich hufcu oraz o udzielaniu pierwszej pomocy medycznej. Uczniowie klas 4-6 zebrali się na "kamiennym podwórku" i podzieleni zostali na zespoły: oddzielnie dziewczynki i oddzielnie chłopcy - jak w drużynach harcerskich. Druhny i druhowie opiekowali się poszczególnymi grupami i prowadzili dla nich zajęcia.
Czytaj więcej
W kopalni soli!
25 września klasa IV b wybrała się na pierwszą w tym roku klasową wycieczkę do Bochni. Szybem Campi zjechała do kopalni na głębokość 212 m. Uczniowie mieli okazję poznać historię wydobycia soli w Polsce oraz znaczenie złóż soli w średniowieczu. Zwieńczeniem wędrówki od szybu Sutoris do Campi było spotkanie z św. Kingą, która opowiedziała swą historię i obdarowała pilnych słuchaczy woreczkami z solą.
Czytaj więcej
O bezpieczeństwo w sieci!
W dniu 24 września na szóstej godzinie lekcyjnej odbyło się spotkanie dla uczniów klas IV–VI w ramach Szkolnego Programu Profilaktyki. Dotyczyło ono bezpieczeństwa w sieci. Spotkanie prowadziła policjantka z Zespołu ds. Nieletnich I Komisariatu Policji – p. Wiklik. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie ważne zasady bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu.
Czytaj więcej