„Działajcie, nie traćcie czasu, wierzcie, wysilajcie się, ufajcie,
a bez wątpienia ujrzycie rzeczy cudowne”
Św. Aniela Merici
Aktualności
Wprowadzenie w adwent!
2 grudnia podczas porannego apelu klasa IV b wraz ze swą wychowawczynią, s. Moniką, wprowadziła nas w przeżywanie adwentu jako czasu oczekiwania na przyjście Chrystusa. Pokazała, że adwent służy nie tylko przygotowaniu do przeżycia Bożego Narodzenia, ale ma pomóc nam w uświadomieniu sobie, że całe nasze życie powinno być oczekiwaniem na przychodzącego Pana.
Czytaj więcej
Andrzejki!
28 listopada obchodziliśmy w szkole andrzejki. Stanowiły one okazję do poznania postaci św. Andrzeja Apostoła oraz zwyczajów andrzejkowych. Przede wszystkim zaś - do dobrej zabawy, na którą każda klasa miała dwie godziny lekcyjne. Umiejętności świętowania i wspólnej zabawy również trzeba się nauczyć! Trzeba powiedzieć, że odnieśliśmy w tej dziedzinie sukcesy.
Czytaj więcej
Krakowska Matematyka!
W dniu 21 listopada w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu matematycznego Krakowska Matematyka 2013/2014 – „ Dzielnice Krakowa”. Jak wskazują organizatorzy: „Celem konkursu jest popularyzacja matematyki na tle historii i obecnych wydarzeń dotyczących Krakowa oraz stworzenie możliwości wykazania się uzdolnieniami matematycznymi”. W naszej szkole W konkursie wzięło udział 69 uczniów z klas IV-VI.
Czytaj więcej
Akcja Polacy Rodakom!
W tym roku po raz drugi włączyliśmy się w akcję charytatywną "Polacy Rodakom". Przez tydzień zbieraliśmy żywność trwałą, książki, pluszaki i inne zabawki. Zebrane dary trafią przed świętami Bożego Narodzenia do naszych rodaków żyjących na Ukrainie i Białorusi. Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej akcji.
Czytaj więcej
Mam talent!
20 listopada odbył się w naszej szkole turniej "Mam talent". Przystąpili do niego uczniowie ze wszystkich klas, prezentując swoje zdolności recytatorskie, muzyczne i taneczne, ale nie tylko... Zobaczyliśmy, że z piłką położoną na karku można zdjąć i założyć mundurek i buty. Podziwialiśmy prędkość układania różnorodnych kostek Rubika. Byliśmy również pełni uznania dla inwencji twórczej konferansjerek, które zamieniły się w dwugłowca.
Czytaj więcej
Gala podsumowująca Małapolskie Dyktando Niepodległościowe
W dniu 15 listopada dwoje naszych laureatów - Filip Kwaśniewski z VI a oraz Zuzanna Bielańska z Va - wzięło udział w odbywającej się w Muzeum Armii Krajowej im. Augusta Emila Fieldorfa gali podsumowującej Małopolskie Dyktando Niepodległościowe "O historii po polsku" zorganizowane w ramach Małopolskiego Programu Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, Stowarzyszenie Polonistów i Fundację Panteon Narodowy.
Czytaj więcej