„Działajcie, nie traćcie czasu, wierzcie, wysilajcie się, ufajcie,
a bez wątpienia ujrzycie rzeczy cudowne”
Św. Aniela Merici
Aktualności
U Indian Arapaho!
W sobotę, 21 września, dziewięcioro dzieci z klas IV-VI w ramach projektu "Kultura w terenie" było w Wiosce Indiańskiej "Arapaho" w Zalasie (gm. Krzeszowice), gdzie miało okazję zapoznać się z kulturą indiańską oraz dobrze bawić. Wódz plemienia Arapaho, Siedzący Jastrząb, oraz Tańcząca na Wietrze uczyli uczniów jak być Indianinem.
Czytaj więcej
Poświęcenie przyborów szkolnych
Corocznym zwyczajem, 18 wrześnie, w liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, podczas porannego apelu odbyło się poświęcenie przyborów szkolnych. Dokonał go - zaproszony specjalnie z tej okazji - ks. Tomasz, misjonarz Wincentego a Paulo z pobliskiego Stradomia. Dla nas wszystkich był to wyraz wiary, że Bóg obecny jest w naszym życiu nie tylko wtedy, gdy się modlimy, ale również, kiedy się uczymy i bawimy.
Czytaj więcej
Przy urnie wyborczej!
16 września odbyły się wybory do samorządu szkolnego. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwały jego opiekunki: s. Monika Bonna oraz p. Anna Gajewska. One też monitorowały poprzedzającą wybory kampanię, podczas której kandydaci, jak prawdziwili politycy, przedstawiali swe programy. Emocji przy urnie było co niemiara. Na szczęście na wyniki nie trzeba było długo czekać. Ogłoszono je już następnego dnia podczas porannego apelu.
Czytaj więcej
Dzień Rodziny!
14 września w ośrodku Radosna Nowina w Piekarach pod Krakowem miał miejsce organizowany corocznie Dzień Rodziny. Pogoda dopisała. Program był niewzwykle bogaty: Eucharystia, prezentacje klas, zawody sportowe, ogłoszenie wyników szkolnych rozgrywek piłki nożnej oraz wręczenie pucharów, a na zakończenie - gry i zabawy organizowane przez rodziców poszczególnych klas dla wszystkich, którzy chcieli skorzystać.
Czytaj więcej
Echa Minifify
W środę, 4 września odbyła się - przeniesiona z czerwca z uwagi na padający deszcz - Minififa. Jak zwykle wzbudziła ona wiele emocji zarówno wśród graczy, jak również - kibiców, których doping dodawał sił piłkarzom. Jako pierwsze do rozgrywek stanęły drużyny z klas trzecich i czwartych. Następnie, walczyły ze sobą drużyny klas piątych i szóstych. Wszyscy dobrze się bawili, bo nad duchem rywalizacji dominował klimat radości i zabawy.
Czytaj więcej
Rok szkolny 2013/2014 rozpoczęty!
Rok szkolny 3013/2014 należy uznać za otwarty. O godzinie 10:00 w Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła, gdzie witał nas serdecznie, proboszcz, ks. Marek Głownia, odbyła się msza święta. Podczas homilii ks. Grzegorz Kosakowski porównał rok szkolny tym razem nie do meczu, ale do gitary. Metafora ta z pewnością skłoni do refleksji, dopingując do jak najlepszego spełniania obowiązków chrześcijańskich, rodzinnych i szkolnych.
Czytaj więcej