„Działajcie, nie traćcie czasu, wierzcie, wysilajcie się, ufajcie,
a bez wątpienia ujrzycie rzeczy cudowne”
Św. Aniela Merici
Aktualności
Niezwykłe spotkanie z poezją
W dniu 13 listopada odbyło się niezwykłe spotkanie z poezją. Aktorzy amatorskiego teatru wraz ze swym instruktorem, Anrzejem Szwalcem, przypomnieli najmłodszym twórczość Jana Brzechwy. Starszym dzieciom przybliżyli wiersze Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Zbigniewa Herberta. Pokazali, że niepełnosprawność nie jest barierą w rozwijaniu zainteresowań i talentów oraz dzieleniu się nimi.
Czytaj więcej
Na lekcji patriotyzmu u V b!
8 listopada odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowany przez klasę V b. Rozpoczął się od poloneza. Poprzez recytację i śpiew patriotycznych pieśni wprowadzał w klimat poniedziałkowego święta. Była to lekcja nie tylko patriotyzmu, ale również profesjonalizmu. Wszystko było bowiem zapięte na ostatni guzik.
Czytaj więcej
Eschatologicznie!
Półmrok, zapalone znicze, na ścianie rzucone zdjęcia cmentarzy, w tle delikatna muzyka, suche liście - symbol jesieni życia. Białe koszule, harcerskie mundury, trochę poezji i prozy o przemijaniu, pamięci i trwaniu w świętości... Tak uczniowie z klasy 5a razem z s. Barbarą przygotowywali nas do przeżywania Wszystkich Świętych i Zaduszek, wprowadzając w nastrój zadumy i modlitwę. Jesteśmy im bardzo wdzięczni!
Czytaj więcej
W Muzeum Inżynierii Miejskiej
29 października, klasa 3a wybrała się do Muzeum Inżynierii Miejskiej, by zwiedzić wystawę interaktywną pt. " Więcej światła", na której zaprezentowane zostały zabytkowe żarówki i historia źródeł światła od tradycyjnej żarówki do współczesnej diody LED. Na 20 stanowiskach interaktywnych uczniowie mogli porównać wady i zalety lamp, sprawdzić ich wydajność świetlną i zużycie energii elektrycznej oraz zapoznać się ze sposobami wytwarzania światła w stosowanych powszechnie lampach elektrycznych.
Czytaj więcej
Po raz siódmy w Skomielnej Czarnej!
W ostatni, pełen słońca weekend, w Skomielnej Czarnej odbyły się rekolekcje dla rodzin z naszej szkoły. Dwa razy w roku (jesienią i wiosną) gromadzą one społeczność urszulańską, którą tworzą siostry, rodzice i dzieci uczęszczające do szkoły lub przedszkola sióstr urszulanek.Jako niemal stały uczestnik tych rekolekcji zastanawiam się nad przyczyną ich wielkiego powodzenia.
Czytaj więcej
Komórka na misje!
Koło misyjne wraz z opiekunem organizuje zbiórkę zużytych telefonów komórkowych na potrzeby misji. Nie jest to jedyna inicjatywa, jaką podejmuje w związku z trwającym Tygodniem Misyjnym, którego hasło w tym roku brzmi: Miłosierdzie Boże dla całego świata. Organizuje również zbiórkę pieniędzy na misje urszulańskie w Senegalu. Zamierza także urządzić kiermasz ciast.
Czytaj więcej