„Działajcie, nie traćcie czasu, wierzcie, wysilajcie się, ufajcie,
a bez wątpienia ujrzycie rzeczy cudowne”
Św. Aniela Merici
Aktualności
Po raz siódmy w Skomielnej Czarnej!
W ostatni, pełen słońca weekend, w Skomielnej Czarnej odbyły się rekolekcje dla rodzin z naszej szkoły. Dwa razy w roku (jesienią i wiosną) gromadzą one społeczność urszulańską, którą tworzą siostry, rodzice i dzieci uczęszczające do szkoły lub przedszkola sióstr urszulanek.Jako niemal stały uczestnik tych rekolekcji zastanawiam się nad przyczyną ich wielkiego powodzenia.
Czytaj więcej
Komórka na misje!
Koło misyjne wraz z opiekunem organizuje zbiórkę zużytych telefonów komórkowych na potrzeby misji. Nie jest to jedyna inicjatywa, jaką podejmuje w związku z trwającym Tygodniem Misyjnym, którego hasło w tym roku brzmi: Miłosierdzie Boże dla całego świata. Organizuje również zbiórkę pieniędzy na misje urszulańskie w Senegalu. Zamierza także urządzić kiermasz ciast.
Czytaj więcej
Bliżej cierpiących dzieci!
Dnia 24 października odbyło się w naszej szkole spotkanie z wolontariuszami z Alma Spei, domowego hospicjum dla dzieci, połączone z prezentacją książki Elżbiety Wojnarowskiej "Sprzedawca czasu" prowadzoną przez słynną pisarkę dla dzieci, Ewę Stadtmüller. Organizatorem spokania z ramienia szkoły była p. Anna Tyszecka, która opiekuje się Szkolnym Klubem Przyjaciół Żonkila.
Czytaj więcej
Klasy trzecie w Pacanowie!
22 października, klasy trzecie wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę do Pacanowa. Wizyta w Europejskim Centrum Bajki była dla wszystkich prawdziwą podróżą w krainę marzeń i snów. Po założeniu na stopy krasnoludkowych butków i czarodziejskiemu pomniejszeniu się do rozmiarów skrzatów, przystąpiliśmy do zwiedzania bajkowych krain.
Czegóż tam nie było…
Czytaj więcej
Św. Urszula za nami!
Piękny jesienny dzień: słońce, kolorowe liście na drzewach i wiele uśmiechów na twarzach dzieci... Tak przywitaliśmy 21 dzień października, czyli Uroczystość Świętej Urszuli - patronki naszej szkoły. Najwięcej emocji doświadczyli uczniowie z klas pierwszych. Tego dnia właśnie podczas mszy św. w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła złożyli przyczecznie sztandarowe i tym samym zostali włączeni do wspólnoty uczniów naszej szkoły.
Czytaj więcej
O powołania urszulańskie!
W niedzielę, 20 października, w kaplicy urszulańskiej przy ul. Starowiślnej 9 odbyła się pierwsza w tym roku msza święta, która zgromadziła uczniów, rodziców i siostry na wspólnej modlitwie o powołania urszulańskie.
Zwieńczeniem mszy świętej była agapa, która stwarzała możliwość rozmów przy ciastku i kawie.
Czytaj więcej