„Działajcie, nie traćcie czasu, wierzcie, wysilajcie się, ufajcie,
a bez wątpienia ujrzycie rzeczy cudowne”
Św. Aniela Merici
Aktualności
Mini Fifa 2014!
25 czerwca odbyły się rozgrywki piłki nożnej. W młodszej grupie zwyciężyła drużyna z klasy 4a. 4b zajęła drugie miejsce, trzecie - 3 b, a czwarte - 3a. W grupie starszej wygrała drużyna 6b. Drugie miejsce przypadło 5a, trzecie 5b. Ostatnie miejsce zajęła drużyna z klasy 6 a. Cieszymy się, że pogoda dopisała i rozgrywki mogły się odbyć. Dla wszystkich - także kibicujących dziewcząt - była to dobra zabawa.
Czytaj więcej
Z okazji 70. rocznicy bitwy o Monte Cassino!
W drugiej połowie maja odbyły się uroczystości związane z obchodem 70. rocznicy bitwy o Monte Cassino. 24 czerwca uczniowie z klas IV-VI mieli okazję dowiedzieć się więcej na jej temat. Okoliczności i przebieg przybliżył im Maciej Kwaśniewski, który nie jest historykiem, ale dziennikarzem żywo interesującym się historią Polski.
Czytaj więcej
Żegnający i żegnani!
24 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie klas szóstych. Rozpoczęło się od przedstawienia utrzymanego w konwencji wspomnień po latach podczas spotkania absolwentów, łączącego przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, która - jak wyśpiewali szóstoklasiści jest najważniejsza. Wyrażało wdzięczność za lata spędzone razem, wiedzę, umiejętności i nabyte wartości tworzące aksjologiczny kręgosłup.
Czytaj więcej
1 a w Wieliczce!
23 czerwca klasa 1a wraz ze swą wychowawczynią, s. Magdaleną Kordą, była na wycieczce w Wieliczce. Gościła u rodziców jednej z uczennic. Atrakcji miała co niemiara. Zabawie sprzyjała piękna pogoda. Szkoda, że czas tak szybko upłynął. Dziękujemy naszym gospodarzom za okazaną nam wielką gościnność. Było nam niezmiernie miło.
Czytaj więcej
Minififa dziewcząt!
W dniu 23 czerwca miała miejsce pierwsza w historii szkoły "minififa" dziewcząt, które chciały mieć swoje rozgrywki sportowe, tak jak mają chłopcy. W tym roku ich pragnieniom stało się zadość! Uczennice z klas I-IV grały w dwa ognie, ich starsze koleżanki - w piłkę ręczną. W rozgrywkach nie wzięła udziału klasa 1a, która była na wycieczce.
Czytaj więcej
II miejsce w Waterrr Run 2014!
W tym roku, jak i w latach poprzednich, uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Waterrr Run. Dzięki dużemu zainteresowaniu imprezą z ich strony nasza szkoła otrzymała II miejsce w kategorii: Najliczniejsza szkoła względem wszystkich zgłoszonych do biegu szkół o liczebności powyżej 250 uczniów. Wszyscy uczestnicy biegu z pewnością mają miłe wspomnienia.
Czytaj więcej