„Działajcie, nie traćcie czasu, wierzcie, wysilajcie się, ufajcie,
a bez wątpienia ujrzycie rzeczy cudowne”
Św. Aniela Merici
Aktualności
Echa Dnia Papieskiego!
16 października podczas porannego apelu wspominaliśmy bł. Jana Pawła II. Uczniowie z klas I-VI zaprezentowali przygotowane specjalnie na tę okazję plakaty, piątoklasiści przeczytali fragmenty z przemówień i homilii Jana Pawła II, które szczególnie ich poruszają, skłaniając do refleksji. Szóstoklasiści natomiast zaprezentowali fragmenty "Tryptyku rzymskiego", wprowadzając do medytacji nad tajemnicą stworzenia.
Czytaj więcej
Święto Edukacji Narodowej w naszej szkole!
Święto Edukacji Narodowej wyglądało inaczej niż zwykle: nie granatowo, lecz wielobarwnie. Kiedy o ósmej rano uczniowie przyszyli na mszę świętą, w kaplicy się zazieleniło, zaczerwieniło i zażółciło. Bardzo efektownie wyglądał kolor niebieski, brąz oraz szarość. Po Eucharystii czekały na uczniów kolejne niespodzianki. Uczniowie klas I-III po zjedzeniu śniadania i krótkich zabawach w klasach wraz z opiekunami pojechali do Cinema City, gdzie uczestniczyli w programie eukacyjnym "W królestwie zwierząt".
Czytaj więcej
Ziemniaczana przygoda w "Magicznym domku"
Kto by pomyślał, że zwyczajny ziemniak może dostarczyć dzieciom tyle radości! W sobotę 12 października grupa dzieci z naszej szkoły wraz z s. Bożeną udała się do Głogoczowa na „ziemniaczaną przygodę”. Jeśli chcecie zobaczyć jak bawiły się dzieci, obejrzyjcie zdjęcia. Na pewno warto! (tekst i zdjęcia: s. Bożena Lubocka)
Czytaj więcej
Sala gimnastyczna poświęcona
W piątek 4 października przy okazji mszy św. pierwszopiątkowej miał miejsce akt poświęcenia sali gimnastycznej, która po długo trwających remontach została oddana do użytku. Warto było poczekać na taki rezultat. Sala jest bowiem naprawdę piękna. Ściany lśnią świeżością. Parkiet został odnowiony. Cała zaprasza do intensywnych ćwiczeń.(fot. s. Halina Drożdżyńska)
Czytaj więcej
Urszulka i Ursus w Rybniku!
2 października zwycięzcy Turnieju na Urszulę i Ursusa w roku szkolnym 2012/2013, Olga Urbanek i Stanisław Sieniawski pod opieką s. Haliny Drożdżyńskiej pojechali do Rybnika, zabierając ze sobą kolegę i koleżankę jako osoby towarzyszące. Odwiedzili szkoły urszulańskie w Rybniku: liceum, gimnazjum i otworzoną w tym roku podstawówkę, nabierając nowych doświadczeń.
Czytaj więcej
Sfrunęły z nieba anioły!
2 października skrzydlate anioły z prawdziwymi aureolkami wraz z s. Moniką Bonną wędrowały po szkole, częstując pysznymi cukierkami. Zawitały także do przedszkola. Była to bardzo sympatyczna forma przypomnienia o obecności aniołów stróżów w naszym życiu, a poza tym okazja do uświadomienia sobie, iż każdy przez życzliwość i gotowość niesienia pomocy może być dla kogoś aniołem (fot. s. Monika Bonna).
Czytaj więcej