„Działajcie, nie traćcie czasu, wierzcie, wysilajcie się, ufajcie,
a bez wątpienia ujrzycie rzeczy cudowne”
Św. Aniela Merici
Aktualności
Na obchodach 69. rocznicy wyzwolenia hitlerowskich więzień i obozów koncentracyjnych!
W dniu 11 kwietnia nasz poczet sztandarowy uczestniczył w uroczystych obchodach 69. rocznicy wyzwolenia więzień i obozów koncentracyjnych. Odbywały się one przy pomniku Ofiar Obozów na cmentarzu Rakowickim. Po przypomnieniu rozmiaru zbrodni hitlerowskich miała miejsce modlitwa w intencjach ofiar, a następnie złożenie wieńców.
Czytaj więcej
Jak wyglądałby świat bez pszczół?
11 kwietnia w ramach projektu „Akademia przyjaciół pszczół” uczniowie mieli zajęcia poszerzające wiedzę na temat pszczół i ich nieocenionego znaczenia dla ekosystemu. Pani Iwona Beruś i uczniowie z klasy IVb i III b przebrali się za pszczoły. Podczas przerw można było kupić pszczele produkty. Cieszyły się one ogromnym powodzeniem wśród uczniów!
Czytaj więcej
Warto inwestować i oszczędzać
W dniu 10 kwietnia w naszej szkole odbyła się, adresowana do uczniów pierwszego etapu edukacyjnego i ich rodziców, akcja promująca właściwe gospodarowanie pieniędzmi. O godz. 16:00 w auli szkolnej odbył się spektakl Krótka historia o oszczędzaniu. Historia Gburka, który zbierał pieniądze na prezent dla babci, była lekcją oszczędzania i inwestowania.
Czytaj więcej
Za nami!
Za nami test kompetencji. Szóstoklasiści są zadowoleni. Zadania nie okazały się zbyt trudne.
Za nami również rekolekcje szkolne. Upłynęły w atmosferze radości, którą wnosił o. Tomasz. Dzieci bardzo go polubiły. Stąd też z wielką otwartością słuchały, tworząc przestrzeń do spotkania z Bogiem obdarowującym łaską.
Czytaj więcej
Co to znaczy „być świętym” i jak nim zostać?
W dniach od 2 do 4 kwietnia w naszej szkole będą obywać się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Tomasz Rojek OP. Ich temat brzmi: "Co to znaczy być świętym i jak nim zostać?". Drogę świętości będzie nam ukazywał Jan Paweł II, którego kanonizacja już wkrótce. Prosimy o modlitwę za nas, aby rekolekcje przybliżyły nas do Jezusa.
Czytaj więcej
Trzymamy kciuki za szóstoklasistów!
Już jutro pięćdziesięcioro uczniów klas szóstych przystąpi do sprawdzianu kompetencji. Wszystko jest już gotowe. Sale egzaminacyjne przygotowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jutro o 8:15 szóstoklasiści spotkają się w auli na wspólnej modlitwie. O godz. 8:30 wejdą do sal i... Życzymy im przysłowiowego połamania pióra! Zapewniamy ich o pamięci w modlitwie.
Czytaj więcej