„Działajcie, nie traćcie czasu, wierzcie, wysilajcie się, ufajcie,
a bez wątpienia ujrzycie rzeczy cudowne”
Św. Aniela Merici
Aktualności
Trzymamy kciuki za szóstoklasistów!
Już jutro pięćdziesięcioro uczniów klas szóstych przystąpi do sprawdzianu kompetencji. Wszystko jest już gotowe. Sale egzaminacyjne przygotowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jutro o 8:15 szóstoklasiści spotkają się w auli na wspólnej modlitwie. O godz. 8:30 wejdą do sal i... Życzymy im przysłowiowego połamania pióra! Zapewniamy ich o pamięci w modlitwie.
Czytaj więcej
Trwa zbiórka pieluch!

Trwa zbiórka pieluch organizowana przez hospicjum domowe dla dzieci „Alma Spei”. Potrzebne są również chusteczki nawilżane, szampony i mydełka, aby dzieci nie tylko miały sucho, ale również… Wymowny plakat wisi na tablicy przy portierni szkolnej. Niech chwyci nas za serca!
Czytaj więcej
Ku rozbudzeniu pasji akwarystycznej!

25 marca w ramach projektu „Akwarium z klasą” trzecioklasiści mogli obserwować, jak krok po kroku zakładane jest akwarium. Rybki trafiły pod opiekę klasy III b, która będzie o nie dbała. Dzieci wykonały rysunki podwodnego świata. Porównanie niektórych prac ze zdjęciem akwarium pokazuje, że ich autorzy wiernie oddali rzeczywistość.
Czytaj więcej
Jak bezpiecznie i ciekawie prowadzić wuef w klasach I-III?

W ramach realizacji programu „Rok Szkoły w Ruchu”, w dniu 25 marca nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej odbyli z nauczycielami wychowania fizycznego szkolenie z lekcją pokazową dotyczącą przepisów i zasad gier i zabaw ruchowych w klasach I-III. Wuefistów wspierali chłopcy z klas piątych, wykonując demonstrowane ćwiczenia. (Justyna Kotarska-Paluch)
Czytaj więcej
Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w naszej szkole!

25 marca obchodziliśmy w szkole Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. O godz. 8:00 odbyła się msza święta, podczas której wielu z nas dokonało aktu duchowej adopcji dziecka poczętego, zobowiązując się modlić się za nie przez następne dziewięć miesięcy.
Czytaj więcej
Bieg na orientację 6b!
21 marca klasa VI b wzięła udział w eliminacjach do I Otwartych Mistrzostw XVIII Dzielnic Krakowa dla dzieci i młodzieży w biegu na orientację. Odbywały się w parku Jordana. Olga Kozłowska zajęła I miejsce pośród 95 uczestniczek biegu. Gratulujemy! Pozostałe nasze zawodniczki uplasowały się także na wysokich miejscach. Niestety, chłopcom poszło gorzej i dlatego nie weźmiemy udziału w finałach. Jednakże zabawa była bardzo udana. (Anna Lech)
Czytaj więcej