„Działajcie, nie traćcie czasu, wierzcie, wysilajcie się, ufajcie,
a bez wątpienia ujrzycie rzeczy cudowne”
Św. Aniela Merici
Aktualności
Rocznica agresji ZSRR na Polskę w naszej szkole
17 września upamiętniliśmy to smutne wydarzenie, jakim była agresja ZSRR na Polskę we wrześniu 1939. Uczniowie klasy 8a: Maciej Kościuszko i Mateusz Kursa przybliżyli fakty historyczne, przedstawiając napaść bolszewików w kontekście kampanii wrześniowej – następstwo paktu Ribbentrop-Mołotow. Byliśmy pełni uznania nie tylko dla wiedzy, ale też rozumienia historii, z jaką chłopcy opowiadali o tym, co się wtedy wydarzyło. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć wszystkich, którzy w kleszczach dwóch agresorów walczyli samotnie o wolność do końca.
Czytaj więcej
Nasz Poczet Sztandarowy na uroczystościach pod Pomnikiem Ofiar Komunizmu
16 września, w przeddzień 80. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę, na Cmentarzu Rakowickim, przy Pomniku Ofiar Komunizmu., nasz Poczet Sztandarowy wziął udział w uroczystościach patriotyczno-religijnych poświęconych pamięci Ofiar totalitaryzmów niemieckiego i sowieckiego. Ceremonię poprowadził Antoni Wiatr, przewodniczący Komitetu Opieki nad Miejscami Zbrodni Komunizmu. Modlitwę za ofiary uczestnicy odmówili pod przewodnictwem o. Jerzego Pająka, kapelana kombatantów i środowisk niepodległościowych.
Czytaj więcej
Za rodziny naszej szkoły i o powołania do urszulanek
15 września zebraliśmy się na pierwszej w tym roku szkolnym mszy, aby wspólnie modlić się w intencjach rodzin naszej szkoły oraz o powołania urszulańskie. Dla trzecioklasistów, którzy w maju przystąpią do I Komunii Świętej, była to inauguracja przygotowań do tego sakramentu. Mamy nowego szkolnego duszpasterza! Został nim ks. Marcin Wosiek SDB.
Czytaj więcej
Harcerze ze szczepu „Wagabundy” na zaciągu
13 września poszarzało w szkole od harcerskich mundurów… Harcerki i harcerze ze szczepu „Wagabundy” prowadzili akcję zaciągową wśród uczniów klas 5-8. Sowizdrzały rozbiły obóz w szkolnej auli, pokazując podczas przerw zdjęcia ze swojej działalności. Trampy znaleźli miejsce na korytarzach szkolnych. Rozbili również namiot na podwórku szkolnym. Zainteresowanie było dość duże. I dobrze! Warto bowiem być harcerzem. Jest to sensowna i rozwijająca wszechstronnie forma spędzania wolnego czasu.
Czytaj więcej
Piknik rodzinny
7 września w ośrodku salezjańskim Salos przy ul. Tynieckiej odbył się przeniesiony z maja z powodu ulewy piknik rodzinny. I dziś pod względem pogody nie było zbytniej rewelacji. Na szczęście deszcz postraszył tylko i wszystko mogło odbyć się zgodnie z planem. Gratulujemy Radzie Rodziców udanego przedsięwzięcia. Widać, że nabiera coraz większego rozmachu, przygotowując z roku na rok coraz więcej atrakcji.
Czytaj więcej
Na uroczystościach upamiętniających polskich kryptologów
6 września poczet sztandarowy wraz z czteroosobową delegacją z klasy 7a i 7b wziął udział w odbywającej się w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła mszy świętej w intencji śp. Mariana Rajewskiego, Henryka Zygalskiego oraz Jerzego Różyckiego, polskich matematyków, którzy złamali szyfr Enigmy. Uczestniczył również w symbolicznym złożeniu urn z ziemią pochodzącą z ich miejsca pochówku w Panteonie Narodowym, znajdującym się w krypcie kościoła.
Czytaj więcej