„Działajcie, nie traćcie czasu, wierzcie, wysilajcie się, ufajcie,
a bez wątpienia ujrzycie rzeczy cudowne”
Św. Aniela Merici
Aktualności
Wszystkie lekcje o Święcie Konstytucji 3 Maja
Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja przygotowany przez klasę 8b pod kierunkiem p. Adriany i p. Iwony był dość niestandardowy. Zamiast pełnych patosu wierszy przeplatanych pieśniami i teatralnych lekcji odbyła się zabawa w szkołę. Nauczycielami byli ósmoklasiści prowadzący apel, uczniami – widzowie, którzy bardzo chętnie się angażowali. Ufajmy, że dzięki temu łatwiej przyswajali przekazywane wiadomości.
Czytaj więcej
Chrześcijanin w dobie neopogaństwa
25 kwietnia rozpoczęliśmy wywiadówkę od prezentacji ostatniej książki amerykańskiego pisarza Roda Drehera pt. „Opcja Benedykta. Jak przetrwać czas neopogaństwa?”. Tezy postawione przez tego podejmującego refleksje na temat religii, polityki i kultury współczesnej autora przedstawił dr Paweł Rojek. Zainspirował słuchaczy do refleksji i do zabrania głosu w dyskusji na temat miejsca religii i siebie jako wierzącego w sekularyzującym się i często wrogim zasadom chrześcijańskim społeczeństwie.
Czytaj więcej
W rocznicę I Komunii Świętej
24 kwietnia czwartoklasiści, aby uczcić pierwszą rocznicę I Komunii Świętej, odbyli pielgrzymkę na Jasną Górę. Mszę świętą w kaplicy Cudownego Obrazu odprawił dla nich bp Antoni Długosz. Po zjedzeniu posiłku zwiedzali muzeum jasnogórskie, podczas którego mieli okazję zdobyć wiedzę na temat historii Jasnej Góry splecioną bardzo mocno z dziejami Polski. Na zakończenie poszli na wały, oglądając kolejne stacje drogi krzyżowej oraz armaty nawiązujące do potopu szwedzkiego.
Czytaj więcej
O tym, jak rodzi się wdzięczność, która wysadza z kanapy, i nie tylko
W dniach od 15 do 17 kwietnia odbywały się w szkole rekolekcje. Siódmoklasiści wyjechali do Kalwarii Pacławskiej. Uczniowie klas 1-6 mieli rekolekcje z Savio House. Otwierając serca na głoszony, uczniowie mieli okazję doświadczyć wdzięczności, która – jak głosiło jedno z rekolekcyjnych haseł nawiązujących do wypowiedzi Papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodych – wysadza z kanapy, zmieniając radykalnie podejście do swojego życia.
Czytaj więcej
Egzamin za ósmoklasistami
W dniach od 15 do 17 kwietnia odbywał się w szkole egzamin ósmoklasisty. Po języku polskim uczniowie spodziewający się dużo trudniejszych pytań spojrzeli z większym optymizmem na to, co ich czeka w kolejne dni. Na ogół zadowoleni wychodzili z sali egzaminacyjnej. Weryfikacją dobrego samopoczucia będzie ogłoszenie wyników, na które wszyscy z niecierpliwością czekamy.
Czytaj więcej
Pierwszy sakrament pojednania w życiu
W sobotę 13 kwietnia trzecioklasiści przystąpili po raz pierwszy do sakramentu pojednania. Spowiedź poprzedzało krótkie nabożeństwo z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Fragment Ewangelii o Miłosiernym Ojcu, którą przywoływał umieszczony w prezbiterium obraz Rembrandta, zbudował właściwy klimat dla przeżywania spowiedzi jako spotkania z kochającym nas Bogiem.
Czytaj więcej