„Działajcie, nie traćcie czasu, wierzcie, wysilajcie się, ufajcie,
a bez wątpienia ujrzycie rzeczy cudowne”
Św. Aniela Merici
Aktualności
Wielkanocne życzenia
W tym roku ze względu na rekolekcje szkolne oraz sprawdzian ósmoklasisty składaliśmy sobie życzenia wielkanocne z dużym wyprzedzeniem. Wprowadzeniem do nich był krótki montaż słowno-muzyczny przygotowany wspólnymi siłami przez klasę 3b i 5a. Posługując się prostymi środkami wyrazu, uczniowie zaprosili nas do refleksji nad tajemnicą odkupienia, nad przyjętym przez nas sakramentem chrztu, który włącza nas w misterium śmierci i zmartwychwstania, oraz rzeczywistością łaski, której udziela Jezus.
Czytaj więcej
Sukcesy naszych uczniów
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w wielu konkursach, w których odnoszą sukcesy. Ósmoklasiści zaprezentowali wysoką klasę w przedmiotowych konkursach kuratoryjnych. Laureaci to: Alicja Waszczuk (język polski) i Julia Radym (historia). Finalistami zostali: Maria Majkowska (chemia i geografia), Kamil Karczmarzyk (j. angielski), Antonina Biela (j. polski) i Antoni Jaros (j. polski).
Czytaj więcej
Zdjęcia na pożegnanie szkoły
11 kwietnia ósmoklasiści mieli sesję zdjęciową. Na czwartej godzinie lekcyjnej fotografowali się uczniowie klasy 8a, na następnej – 8b. Zdjęcie z lewego i prawego profilu, w mundurku galowym i bez mundurka galowego, z dodatkowymi gadżetami i bez gadżetów, indywidualne i klasowe… Z fotografii powstanie tablo i pamiątkowy album, który po latach będzie przypominał pierwsze kroki na edukacyjnej drodze.
Czytaj więcej
Co zrobić z dziurą w moście?
11 kwietnia podczas porannego apelu koło teatralne pod kierunkiem s. Ewy Pyzik przedstawiło „Dziurę w moście” na podstawie wiersza Wandy Chotomskiej pod tym samym tytułem.
Dowcipne występ na dzień dobry poprawił nam wszystkim humory. Była to naprawdę miła niespodzianka, za którą dziękujemy.
Czytaj więcej
Jak Cześnik zemścił się na Rejencie
10 kwietnia część uczniów i rodziców z klas siódmych spotkała się o 19:00 w Teatrze Stu, aby obejrzeć „Zemstę” w znakomitej reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Autorzy recenzji nie przesadzają, twierdząc, że „Papkin Łukasza Rybarskiego, Podstolina Beaty Rybotyckiej, Cześnik Dariusza Gnatowskiego czy Rejent Andrzeja Roga – to znakomicie, lekko i z dystansem, sportretowane Fredrowskie postaci”.
Czytaj więcej
Jak i po co liczymy roślliny?
10 kwietnia ósmoklasiści gościli dr. Joannę Korzeniak z Instytutu Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk. Czterdziestopięciominutowy wykład poszerzył ich wiedzę z zakresu botaniki. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób dokonuje się ustalenie liczebności populacji, co jest bardzo ważne. Pozwala nie tylko opisać florę występującą na danym terytorium, ale również ustalić, które gatunki roślin są zagrożone wymarciem i podjąć kroki zaradcze.
Czytaj więcej