„Działajcie, nie traćcie czasu, wierzcie, wysilajcie się, ufajcie,
a bez wątpienia ujrzycie rzeczy cudowne”
Św. Aniela Merici
Aktualności
Wyjście do teatru klas 4
Wyjście do teatru klas 4
Czytaj więcej
Połaniec-Kurozwęki VII b
11 października klasa 7b wzięła udział w ciekawej wycieczce. Program obejmował dwa punkty - elektrownię w Połańcu, po której uczniów oprowadził dziadek jednego z nich, oraz pałac w Kurozwękach należący ongiś do rodziny Popielów. Czy wiecie, że urodziła się tam żyjąca na przełomie XIX i XX wieku urszulanka - Ludmiła Popiel? Była to rodowa posiadłość jej ojca - Pawła. Do dziś robi wrażenie.
Czytaj więcej
Papież Franciszek ogłosił październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym
Papież Franciszek ogłosił październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. W związku z tym w piątek, 25 października, uczniowie klasy 6a spotkali się z niespodziewanym gościem - misjonarką z Argentyny.
Czytaj więcej
Uroczystość św. Urszuli
21 października obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie św. Urszuli, która jest patronką naszej szkoły. Klasy 1-4 i klasy 5-8 w tym roku świętowały osobno, mając część artystyczną dostosowaną do swoich potrzeb rozwojowych. Obie grupy miały okazję przypomnieć sobie postać św. Urszuli oraz przesłanie jej życia, które tak mocno zainspirowało św. Anielę Merici.
Czytaj więcej
Nasi goście z Francji
W dniach od 14 do 18 X drugi już raz gościliśmy w szkole uczniów i nauczycieli z urszulańskiej szkoły Blanche de Castille z Nantes. Ich wizyta była cenną lekcją uczenia się międzynarodowości. Służyła uświadomieniu sobie wspólnoty ideałów, które zostawiła nam św. Aniela. Stworzyła okazję do refleksji, jak możemy lepiej realizować go w swoim codziennym życiu.
Czytaj więcej
Panel o zawodzie nauczyciela
Czy warto być nauczycielem? Co predysponuje do tego zawodu? Dlaczego trudno zastąpić nauczyciela robotem do uczenia? Odpowiedzi na te pytania usłyszeliśmy 14 października podczas panelu na temat zawodu nauczyciela. Przybrał on charakter międzynarodowy. Usłyszeliśmy, że nauczyciel może być człowiekiem z pasją, któremu sprawia ogromną satysfakcję nie tylko przekazywanie wiedzy, ale towarzyszenie dzieciom i młodzieży na drodze wzrastania. Niekoniecznie jest wrogiem ucznia, lecz przyjacielem, który doradzi i wskaże drogi rozwoju, stawia wymagania po to, abyśmy się rozwijali.
Czytaj więcej