„Działajcie, nie traćcie czasu, wierzcie, wysilajcie się, ufajcie,
a bez wątpienia ujrzycie rzeczy cudowne”
Św. Aniela Merici
Aktualności
Kto się nie stęsknił za s. Barbarą?
4 września gościliśmy na porannym apelu s. Barbarę Żabę. Uczniowie klas 1-4 nie mieli okazji jej poznać. Piątoklasiści mieli w pierwszej klasie religię z siostrą. Były to lekcje pełne uśmiechu i ciepła. Siostra spotka się z klasami, które uczyła, aby opowiedzieć im o swojej aktualnej misji w Peru. Będzie też z nami na pikniku rodzinnym.
Czytaj więcej
Nowy rok szkolny zainaugurowany
2 września wyrośnięci po wakacjach, wypoczęci i opaleni z entuzjazmem rozpoczęliśmy rok szkolny ciekawi, co nam nowego przyniesie. Był to niezapomniany dzień szczególnie dla pierwszoklasistów, którzy zaczynają swoją karierę szkolną. Są wśród nas nowi nauczyciele i uczniowie. W samej szkole również można zauważyć zmiany, które miejmy nadzieję, że uprzyjemnią pobyt w szkole. Niech zdobywanie wiedzy i umiejętności oraz spotkania w gronie rówieśników będą dla wszystkich źródłem wielkiej radości.
Czytaj więcej
Koniec przerwy między wakacjami
Rację miał ks. Sławomir Wartalski, kiedy określił rok szkolny jako przerwę między wakacjami. W codziennym wyścigu z czasem doświadczyliśmy jego skurczenia się. Nim się obejrzeliśmy nadszedł ten dzień – 19 czerwca i znów mamy wakacje. Niech czas ulegnie dla odmiany wydłużeniu, aby wszyscy mogli należycie odpocząć, a dokonujący się bez naszego świadomego udziału naturalny proces segregacji wiedzy zakończył się wielkim sukcesem.
Czytaj więcej
Żegnaj szkoło!
18 czerwca ósmoklasiści żegnali się ze szkołą. Przygotowali krótki program artystyczny, w którym wyrazili wdzięczność, radość, nutę nostalgii... i swoje nadzieje związane z przyszłością. Żegnali ich nauczyciele oraz siódmoklasiści jako najstarsi uczniowie w szkole. Jest to rocznik historyczny - pierwsi ósmoklasiści od 2000 roku. Zapisali się także przez postawy prezentowane na co dzień. Będzie brakowało inicjatywy, którą się wykazywali.
Czytaj więcej
Wyniki egzaminu ósmoklasisty wysokie
14 czerwca uczniowie klas ósmych poznali wyniki egzaminów, które pisali w dniach od 15 do 17 kwietnia. Zdecydowane większość z nich ma powód do dumy, ponieważ osiągnęła bardzo wysoki wynik. W skali staninowej średnich wyników szkół (w %) znaleźliśmy się w najwyższej staninie z wszystkich trzech przedmiotów. To cieszy!
Czytaj więcej
Szkolne obchody imienin naszej władzy
17 czerwca obchodziliśmy w szkole imieniny sióstr: przełożonej – s. Kingi oraz dyrektor – s. Agnieszki. O godz. 8:15 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła odbyła się msza święta w intencji obu sióstr. Przewodniczył jej ks. Sławomir Wartalski. Po Eucharystii w auli szkolnej odbyła się część artystyczna. Kluczem w doborze repertuaru - zgodnie z życzeniem solenizantek - byli aniołowie.
Czytaj więcej