„Działajcie, nie traćcie czasu, wierzcie, wysilajcie się, ufajcie,
a bez wątpienia ujrzycie rzeczy cudowne”
Św. Aniela Merici
Aktualności
Ważne, aby grać...
W dniach od 11 do 14 czerwca odbywały się w naszej szkole rozgrywki sportowe. Konkurencje zasadniczo były trzy: dwa ognie dla najmłodszych, siatkówka oraz piłka nożna. Jak co roku, najwięcej wrażeń dostarczyła mini FIFA. Rozłożona została w tym roku na dwa dni. Dla wszystkich była dobrą zabawą, choć upał potęgował zmęczenie zarówno zawodników, jak i kibiców.
Czytaj więcej
6 b w schronisku dla zwierząt
Dnia 5 czerwca uczniowie klasy 6b byli w schronisku dla bezdomnych zwierząt, aby podarować żywność zebraną podczas zorganizowanej zbiórki klasowej, która była ich oddolną inicjatywą. Zostali oprowadzeni po schronisku. Zobaczyli, jak wygląda życie bezdomnych czworonogów, czekających cierpliwie na przygarnięcie.
Czytaj więcej
Egzamin na kartę rowerową
3 czerwca uczniowie klas piątych przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Składał się on z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Zarówno pierwsza część, jak i druga niosła przed zdającymi wyzwania. Uczniowie, którym udało się im sprostać, już we wrześniu będą cieszyć się dokumentem, poświadczającym umiejętność jazdy na rowerze i znajomość przepisów ruchu drogowego.
Czytaj więcej
Wyjazdowo
W dniach od 29-31 maja szkoła opustoszała. Ósmoklasiści wyruszyli na pielgrzymkę do Rzymu, siódmoklasiści do Międzygórza i Wrocławia, co okazało się strategicznym posunięciem, ponieważ na Dolnym Śląsku nie padało. Klasa 6 b była w Rytrze, 5b w Zakrzowie, 5a w Murzasichle i Zakopanem, 4 a i 4 b w Rabce. Trzecioklasiści i drugoklasiści wyjechali na dwudniową wycieczkę do Poronina.
Czytaj więcej
Zakończenie zbiórki maskotek
W dniu 28 maja zakończyła się zbiórka maskotek prowadzona przez Fundację Mam marzenie. Rezultaty dzięki wielkiemu zaangażowaniu klas 1-3 przeszły oczekiwania organizatorów. Liczba zebranych maskotek była naprawdę duża. Zabawki trafią do dzieci ze szpitala w Prokocimiu jako podarunek z okazji Dnia Dziecka. Miejmy nadzieję, że sprawią dużo radości.
Czytaj więcej
Mam talent
W dniu 27 maja odbyła się kolejna edycja szkolnego turnieju „Mam talent”. Zgłoszeń zarówno z klas 1-3, jak i 4-8 było sporo. Dla występujących udział w konkursie był okazją podzielenia się swoimi talentami – dla publiczności dobrą zabawą. Niektórzy mają naprawdę czym się dzielić.
Czytaj więcej