„Działajcie, nie traćcie czasu, wierzcie, wysilajcie się, ufajcie,
a bez wątpienia ujrzycie rzeczy cudowne”
Św. Aniela Merici
Aktualności
Siódmoklasiści dla óśmoklasistów
9 kwietnia odbyło się nabożeństwo o uproszenie łask Ducha Świętego dla ósmoklasistów przed czekającym ich w przyszłym tygodniu egzaminem ósmoklasisty. Każdy uczeń został imiennie objęty modlitwą podczas Litanii do Ducha Świętego. Pamiętamy o ósmoklasistach w modlitwie codziennie podczas porannego apelu, prosząc o potrzebne łaski na rozpoczynające się w przyszyły poniedziałek egzaminy.
Czytaj więcej
Chrystus wyprowadza nas z otchłani
6 kwietnia w Centrum Jana Pawła II odbył się coroczny Wielkopostny Czas Skupienia dla rodziców i pracowników naszej szkoły. Miejsce zostało wybrane w sposób nieprzypadkowy ze względu na freski Marka Rupnika. W centrum zainteresowania stał jeden z nich – wydobycie Adama i Ewy z otchłani. Znaczenie ukrytych w nim symboli objaśnił teolog i historyk sztuki z wykształcenia o. Piotr Oleś OP. Odwołując się do ikonografii Kościoła prawosławnego oraz starożytnej homilii anonimowego autora, która jest czytana w Wielką Sobotę, wydobył z fresku jego głębokie przesłanie, pokazujące wielką miłość Boga do człowieka.
Czytaj więcej
Nasi goście z Norwegii
5 kwietnia gościliśmy w szkole sześć nauczycielek z Norwegii, które przyjechały, aby zobaczyć jak wygląda edukacja w Polsce. Między innymi szkołami krakowskimi wybrały również naszą ze względu na jej specyfikę. Nasi goście przywitali się z nami na porannym apelu, krótko się przedstawiając. Spotkali się z dyrekcją, zwiedzili szkołę, po której oprowadzali ich uczniowie z klas ósmych i siódmych posługujący się biegle językiem angielskim.
Czytaj więcej
Kwietniowa msza pierwszopiątkowa
5 kwietnia obchodziliśmy pierwszy piątek miesiąca. Czytania mszalne w sposób bardzo wyraźny pokazywały okoliczności poprzedzające śmierć Jezusa, która tak po ludzku stanowiła porażkę. Jednakże – jak wskazał ks. Sławek – zwycięstwo jego oponentów, okazało się ich klęską. W śmierci Jezusa i Jego zmartwychwstaniu objawia się bowiem wielkie miłosierdzie Boga. My również przegrywamy zawsze, gdy pozwalamy wygrać w sobie temu, co sprzeciwia się Bogu. Jest to wielki paradoks. Czy wierzymy, że moc Boga objawia się słabości?
Czytaj więcej
Czwartoklasiści w Collegium Maius
4 kwietnia uczniowie obu klas czwartych byli na wycieczce w Collegium Maius najstarszym budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zwiedzanie pomogło uczniom poszerzyć wiedzę na temat uniwersytetu i jego fundatorów. Duże wrażenie zrobiły na nich eksponaty – zwłaszcza jeden z pierwszych globusów, pokazujący, że ludzkość bardzo powoli dochodziła do poznania świata. Pierwsze wyobrażenia okazywały się nieprawdziwe.
Czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Książki
2 kwietnia w klasach 1-3 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki. Odbyły się spotkania, podczas których dzieci miały możliwość wysłuchania fragmentów baśni Hansa Christiana Andersena, a jednocześnie wzięcia udziału w quizie ze znajomości literatury dziecięcej. Czytali uczniom nie tylko pracownicy szkoły, ale również uczniowie - laureaci szkolnych i pozaszkolnych konkursów pięknego czytania.
Czytaj więcej