„Działajcie, nie traćcie czasu, wierzcie, wysilajcie się, ufajcie,
a bez wątpienia ujrzycie rzeczy cudowne”
Św. Aniela Merici
Aktualności
Piknik rodzinny
7 września w ośrodku salezjańskim Salos przy ul. Tynieckiej odbył się przeniesiony z maja z powodu ulewy piknik rodzinny. I dziś pod względem pogody nie było zbytniej rewelacji. Na szczęście deszcz postraszył tylko i wszystko mogło odbyć się zgodnie z planem. Gratulujemy Radzie Rodziców udanego przedsięwzięcia. Widać, że nabiera coraz większego rozmachu, przygotowując z roku na rok coraz więcej atrakcji.
Czytaj więcej
Na uroczystościach upamiętniających polskich kryptologów
6 września poczet sztandarowy wraz z czteroosobową delegacją z klasy 7a i 7b wziął udział w odbywającej się w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła mszy świętej w intencji śp. Mariana Rajewskiego, Henryka Zygalskiego oraz Jerzego Różyckiego, polskich matematyków, którzy złamali szyfr Enigmy. Uczestniczył również w symbolicznym złożeniu urn z ziemią pochodzącą z ich miejsca pochówku w Panteonie Narodowym, znajdującym się w krypcie kościoła.
Czytaj więcej
Kto się nie stęsknił za s. Barbarą?
4 września gościliśmy na porannym apelu s. Barbarę Żabę. Uczniowie klas 1-4 nie mieli okazji jej poznać. Piątoklasiści mieli w pierwszej klasie religię z siostrą. Były to lekcje pełne uśmiechu i ciepła. Siostra spotka się z klasami, które uczyła, aby opowiedzieć im o swojej aktualnej misji w Peru. Będzie też z nami na pikniku rodzinnym.
Czytaj więcej
Nowy rok szkolny zainaugurowany
2 września wyrośnięci po wakacjach, wypoczęci i opaleni z entuzjazmem rozpoczęliśmy rok szkolny ciekawi, co nam nowego przyniesie. Był to niezapomniany dzień szczególnie dla pierwszoklasistów, którzy zaczynają swoją karierę szkolną. Są wśród nas nowi nauczyciele i uczniowie. W samej szkole również można zauważyć zmiany, które miejmy nadzieję, że uprzyjemnią pobyt w szkole. Niech zdobywanie wiedzy i umiejętności oraz spotkania w gronie rówieśników będą dla wszystkich źródłem wielkiej radości.
Czytaj więcej
Koniec przerwy między wakacjami
Rację miał ks. Sławomir Wartalski, kiedy określił rok szkolny jako przerwę między wakacjami. W codziennym wyścigu z czasem doświadczyliśmy jego skurczenia się. Nim się obejrzeliśmy nadszedł ten dzień – 19 czerwca i znów mamy wakacje. Niech czas ulegnie dla odmiany wydłużeniu, aby wszyscy mogli należycie odpocząć, a dokonujący się bez naszego świadomego udziału naturalny proces segregacji wiedzy zakończył się wielkim sukcesem.
Czytaj więcej
Żegnaj szkoło!
18 czerwca ósmoklasiści żegnali się ze szkołą. Przygotowali krótki program artystyczny, w którym wyrazili wdzięczność, radość, nutę nostalgii... i swoje nadzieje związane z przyszłością. Żegnali ich nauczyciele oraz siódmoklasiści jako najstarsi uczniowie w szkole. Jest to rocznik historyczny - pierwsi ósmoklasiści od 2000 roku. Zapisali się także przez postawy prezentowane na co dzień. Będzie brakowało inicjatywy, którą się wykazywali.
Czytaj więcej