Dzień Pluszowego Misia

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku na wspólne świętowanie tego dnia zaprosiła nas do biblioteki szkolnej p. Bernadeta. Każdy chętny uczeń mógł przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego misia lub inną przytulankę. Nasz biblioteczny Miś – Zdziś przywitał pięknie gości wierszem Jana Brzechwy „Proszę państwa oto miś …”, ale w odróżnieniu od misia w wierszu przywitał się pięknie ze wszystkimi. Podczas spotkań nie zabrakło misiowych zabaw: była nauka piosenki „Jadą, jadą misie…”, quiz o misiach z bajek, czytanie fragmentów książek o misiach i zgadywanie jaki jest ich bohater. Uczniowie poznali historię powstania święta, w którą zamieszany był prezydent USA Theodore Roosevelt oraz kilka ciekawostek z życia prawdziwych niedźwiedzi.