O naszej gazetce

Tytuł gazetki „Szkoła radości i słońca” nawiązuje do miana, jakie dziennikarze w dwudziestoleciu międzywojennym nadali szkole urszulańskiej, kreśląc tym samym ideał, do którego do dziś nasza szkoła stara się dorastać. Nie jest to wcale proste, ponieważ szkoła to nie pięciogwiazdkowy hotel na Wyspach Kanaryjskich oferujący turystom beztroski odpoczynek, ale poważna instytucja zobowiązana do  spełniania zadań wychowawczych i dydaktycznych, stąd też musi stawiać uczniom – i to dla ich własnego dobrze pojętego interesu – określone wymagania. Biada wszystkim, gdyby tego nie robiła. Sceptycy, odczuwający na swym grzbiecie szczególnie mocno ciężar szkolnych obowiązków,  dalecy są z pewnością od dostrzegania radości i słońca w swojej codzienności. Im właśnie doradzamy szczególnie lekturę tej gazetki, bo odkąd we wrześniu 2017 roku zmieniła formułę, piszemy wiele ciekawych artykułów na interesujące nas tematy i dzielimy się swoimi pasjami – także poznawczymi, do czego zachęca nas p. Adriana Cabak, redaktor naczelny i nasz opiekun. Tworzone przez nas artykuły pokazują, że nasze życie to nie tylko nauka, nauka, nauka i jeszcze raz nauka. Jest w nim dużo radości i słońca, zwłaszcza gdy umiemy uśmiechnąć się do siebie z życzliwością.

Jeśli chcesz podzielić się ze społecznością szkolną ciekawostką, opublikować wiersz, opowiadanie, dowcip lub stworzoną przez siebie krzyżówkę, zgłoś się do naszej redakcji. I Ty możesz wnieść coś dobrego, co wywoła uśmiech na twarzy koleżanki i kolegi albo będzie dla nich pouczeniem! Zapraszamy!

Zapraszamy do lektury!

Bieżące numery