założenia wolontariatu szkolnego

Założenia

W tym roku szkolnym w związku z reformą edukacji został powołany do istnienia nasz szkolny wolontariat. Już wcześniej uczniowie włączali się w akcje charytatywne. Wielu z nich należało do Szkolnego Klubu Przyjaciół Żonkila. Teraz zaangażowanie to nabrało bardziej instytucjonalnego charakteru - poprzez powołanie do życia Szkolnego Koła Wolontariatu „Żonkile”. Historia nazwy wiąże się z wieloletnią współpracą Szkoły Sióstr Urszulanek  z Hospicjum św. Łazarza, podczas której posługiwaliśmy się tym symbolem.  Koło Wolontariatu jest jakby spadkobiercą Klub Przyjaciół Żonkila. Dzieci i nauczyciele, którzy byli i są z nami przez ostatnie lata, od razu kojarzą ten wiosenny, pełen nadziei  kwiat z działalnością charytatywną naszej wspólnoty szkolnej. Dlatego zostały ,,Żonkile”.

Koło skupia ludzi pozytywnie zakręconych, dla których liczy się, nie tylko sukces naukowy, ale także, o ile nie przede wszystkim, dobre serce i otwartość na potrzeby innych. Chcemy dzielić się tym co mamy najlepszego, czyli naszymi gorącymi sercami, wolnym czasem, radością i pomysłowością.  Hasło Serviam realizujemy w praktyce, starając się służyć najlepiej jak potrafimy.